KILKA SŁÓW O FIRMIE

Nasze motto: Dobra komunikacja to szczęśliwa relacja.

 

Kaczmarek K9 powstało z myślą o ośrodku szkoleniowym dla psów użytkowych. Wielkie marzenie ojca z synem stało się faktem. Włodzimierz szkoli, hoduje i wychowuje psy od ponad 30 lat, a Piotr towarzyszy mu w tej przygodzie od dekady. Ośrodek znajdujący się w Tyczynie o powierzchni 5,5ha jest przystosowany do pracy z ludźmi i ich psami. Malowniczy krajobraz wokół ośrodka, sprzyja nie tylko treningom, ale również wypoczynkowi od zgiełku miasta i ciągłej gonitwy. Na placu odbywają się szkolenia z różnego zakresu :

 • Praca z problemami
 • Wychowania szczeniaka
 • Socjalizacja
 • Posłuszeństwo
 • Tropienie
 • Detekcja
 • Treningi grupowe
 • Seminaria
 • Obozy
 • Workshopy
 • Kursy

Szkolenia są prowadzone w systemie NePoPo. System szkoleniowy jest opatentowany i zarejestrowany przez Barta i Michael Bellon.

plecy Nepopo

Co to jest NePoPo®?

NePoPo® to system treningowy, w którym zachowanie jest zawsze zgodne z sercem i duszą. NePoPo® to negatywny pozytywny i pozytywny system treningowy, który pozwala przewodnikowi czerpać korzyści zarówno z treningu pozytywnego wzmocnienia, jak i treningu negatywnego wzmocnienia (czasami nazywanego treningiem „Unikania”). W ostatnich latach Michael i Bart wprowadzili kolejną ewolucję NePoPo®, w której system staje się coraz bardziej sprawny w ciągu pierwszych 8 miesięcy. Pies staje się tak kreatywny, aktywny i pełen pasji. Dzięki nowemu systemowi pies staje się bardzo inteligentny i innowacyjny. Mottem jest: “Naucz psa jak się uczyć.” NePoPo® staje się jednak coraz bardziej stylem życia, w którym ludzie decydują się go używać przez cały czas, ponieważ jest skuteczny, humanitarny i atrakcyjny zarówno dla psa, jak i przewodnika.

Włodek

Włodzimierz Kaczmarek W latach 94 – 2014 Hodowca Owczarków niemieckich. Początek swojej drogi z psami zaczął od hodowli Owczarków niemieckich eksterierowych. Na samym początku był wielkim fanem wystaw i linii tak zwanej show. Razem ze swoimi przyjaciółmi jeździł po różnych wystawach ze swoimi psami żeby oceniać je pod względem wyglądu, ale również przechodziły testy użytkowości. [foto z archiwum]

Z biegiem czasu zaczął interesować się szkoleniem pod kątem posłuszeństwa i obrony oraz pracą psów służbowych. W 2001 r. kupił swojego pierwszego Owczarka niemieckiego użytkowego Wabił się Dark. Od tamtej pory zakochał się w psach z dużym temperamentem i dużą ilością energii do pracy. [foto Darka]

Przekształcił swoją hodowlę i sprzedaż psów dla klientów prywatnych na hodowlę psów do służb. Zaraził tą pasją swojego syna Piotra. Od 2012 roku kontynuują tą pracę I rozwijają się w tym zakresie. Włodek w swojej karierze z psami sprzedał ponad 500 psów do służb. Niektóre z nich były bardzo młode I musiały później odbyć dalsze szkolenie w placówkach.

Zawsze marzył o tym aby wyszkolić psa którego przewodnik może już wziąć do pracy bez dodatkowych szkoleń. Udało mu się to w 2016 r. sprzedając psa Faro (Owczarek belgijski) do jednostki wojskowej Komandosów. Od tamtej pory razem z Piotrem wyszkolił ponad 15 takich psów. Nie jest to łatwe zadanie ponieważ szkolenie takiego psa trwa minimum dwa lata. Pies ten tez musi przejść odpowiednią selekcję aby odnajdywał się w takiej pracy. Większość tych psów posiada bądź posiadała minimum jedną ale w większości dwie oraz trzy specjalności. Jako pies bojowy, tropiący i do wykrywania materiałów wybuchowych bądź narkotyków. Psy te wielokrotnie sprawdziły się na misjach I w różnych innych zadaniach.

Wielokrotnie uczęszczał na szkolenia dotyczące pracy z psami jak i końmi i to czyni go wyjątkowym trenerem. Jego wyczucie do zwierząt jest nieoceniona. Jego misją jest uświadamianie ludzi, ze nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć rozwiązanie. Sam jak stwierdził: „Nie mam czegoś takiego co by mnie zdemotywowało”.

Włodek jest trenerem który najbardziej lubi pracować z najtrudniejszymi przypadkami psów. Jasne i czytelne zasady powodują, ze psy go uwielbiają, pomimo ze jest wymagający.

Jedną swoją pasję dzieli synem Piotrem, kolejną tak jak jazda konna ze swoją córką Aleksandra I ostatnią lakiernictwo samochodowe ze starszym synem Karolem.

Największym marzeniem jest stworzenie ośrodka Do którego będą się zjeżdżać ludzie z całego świata. Zawsze gotowy do działania, i nigdy nie daje z siebie mniej niż 100%. jest sercem całego teamu KK9.

Piotr

Piotr Kaczmarek jest profesjonalnym trenerem od 2012 roku. Szkolenie psów towarzyszy mu od urodzenia. Pod okiem swojego taty, Włodzimierza Kaczmarka, który od ponad 30 lat zajmuje się hodowlą owczarków niemieckich, Piotr stał się czołowym fachowcem w branży. Przyświeca mu jasny cel –  zmieniać świadomość ludzi na temat szkolenia psów przy użyciu różnych dostępnych narzędzi. Każdy pies jak i człowiek jest inny i do każdego trzeba podejść indywidualnie, ale jeśli zrozumiemy jakie mamy narzędzia oraz jak one działają, będziemy w stanie odnieść sukces w komunikacji z naszym czworonożnym przyjacielem. Jego marzeniem jest połączenie systemu szkoleniowego psów z treningiem ludzi i wydobycie potencjału z każdego człowieka.

Jego program hodowlany i szkoleniowy opiera się wyłącznie na psach użytkowych, które mają predyspozycje do pracy w służbie. Od 2012 roku zespół ojca i syna zainteresował się systemem NePoPo® trenując pod okiem wybitnego trenera Jiiriego Scucki.

Od 2016 roku współpracują z JWK Komando, gdzie psy z ich hodowli i programu szkoleniowego biorą udział w wielu misjach.

W 2017 roku Piotr ukończył szkołę NePoPo®, prowadzoną przez Barta i Michaela Bellonów.

W 2018 roku razem z Jirim Scucka pojechal ponownie na szkołe aby odnowic swoją wiedzę. Tam zaprzyjaźnił się z Hansem Verbruggenem, jednym z najlepszych pozorantow i szkoleniowcow w świecie psow uzytkowych z którymi wspolpracuje, ale uczy się pod jego okiem. Wiele z ich psów pracuje we wszystkich jednostkach wojskowych w Polsce, ale także na całym świecie w USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Czechach, Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Włoszech, Afryce.

Od 2020 roku współpracuje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Tamtejsze psy są szkolony aby ratować ludzkie życie.

Tego samego roku Piotr został członkiem Internation Association of Canine Professional – IACP. Zasiada w zarządzie European Members Committee i prowadził PIERWSZE seminarium we współpracy z tą organizacją w Polsce! Brało w nim udział prawie 60osob z całej Europy. Szkolenie odniosło wielki sukces, ponieważ prawie 50 uczestników zasiliło szeregi IACP.

W 2022 roku rozpoczął swoją przygodę z Akademią Trenerów Mentalnych w Polsce, prowadzoną przez Jakuba B. Bączka. Trener mentalny reprezentacji Polski mistrzów świata w siatkówce z 2014 roku, najlepszy polski napastnik w historii Robert Lewandowski, Iga Świątek nr w Tenisie kobiet na 2022r i wiele, wiele więcej!